سیاسی یونسکو ممنوعیت ممنوع جزیره تاریخی

سیاسی: یونسکو ممنوعیت ممنوع جزیره تاریخی ژاپن ورود ممنوع جزیره

گت بلاگز اخبار بین الملل ترکیه از تصرف کامل عفرین خبر داد

ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه اعلام کرد شهرستان عفرین در سوریه به طور کامل تحت کنترل درآمده و عملیات کشف و خنثی‌سازی مین و تله های انفجاری در این منطقه ادامه دارد.

ترکیه از تصرف کامل عفرین خبر داد

ترکیه از تصرف کامل عفرین خبر داد

عبارات مهم : ترکیه

ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه اعلام کرد شهرستان عفرین در سوریه به طور کامل تحت کنترل درآمده و عملیات کشف و خنثی سازی مین و تله های انفجاری در این منطقه ادامه دارد.

به گزارش خبرآنلاین، ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه منشتر شدن اطلاعیه ای اعلام کرد که شهرستان عفرین در سوریه به طور کامل تحت کنترل در آمده و عملیات کشف و خنثی سازی مین وتله های انفجاری به منظور بازگشت مردم منطقه به منزل های ارزش ادامه دارد.

ترکیه از تصرف کامل عفرین خبر داد

آناتولی گزارش داد: نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه بعد از کنترل کامل منطقه عفرین، به برقراری امنیت در این شهر ادامه می دهند.

نابر اعلام ارتش ترکیه عملیات “شاخه زیتون” در منطقه عفرین موفقیت آمیز بوده و شهر عفرین و تمامی روستاهای اطراف آن به کنترل ارتش ترکیه و همپیمانان عرب آن درآمده است.

ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه اعلام کرد شهرستان عفرین در سوریه به طور کامل تحت کنترل درآمده و عملیات کشف و خنثی‌سازی مین و تله های انفجاری در این منطقه ادامه دارد.

ترکیه اعلام کرد که تدابیر مورد نیاز را جهت تضمین بازگشت امن غیرنظامیان به منازلشان اتخاذ می کند.

این بیانیه ارتش ترکیه در حالی صادر شده است که بعضی مناطق شرقی منطقه عفرین از جمله شهر تل رفعت و چندین روستای اطراف آن همچنان در کنترل نیروهای کرد است که شبه نظامیان حامی دولت سوریه نیز به یاری آن ها شتافته اند.

شهر عفرین روز یکشنبه هفته گذشته به طور کامل تحت سیطره نیروهای ترکیه قرار داده شد و گزارش هایی از چپاول منزل های غیر نظامیان و نهادهای حکومتی تحت کنترل کردها منتشر شد.

ترکیه از تصرف کامل عفرین خبر داد

همچنین ایرنا گزارش داد: ارتش ترکیه از روز 20 ژانویه(30 دی ماه 1396) با تجاوز آشکار به خاک سوریه و با همراهی نیروهای موسوم به ارتش آزاد سوریه، عملیاتی را به نام شاخه زیتون در منطقه عفرین در شمال سوریه شروع کرده است که همچنان ادامه دارد.

نیروهای ارتش ترکیه هفته گذشته به همراهی عنصرهای ارتش آزاد سوریه در پنجاه و هشتمین روز عملیات شاخه زیتون شهر عفرین را اشغال کردند ولی مناطق روستایی اطراف این شهر به طور کامل تصرف نشد.

ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه اعلام کرد شهرستان عفرین در سوریه به طور کامل تحت کنترل درآمده و عملیات کشف و خنثی‌سازی مین و تله های انفجاری در این منطقه ادامه دارد.

نبرد طرفین در مناطق روستایی اطراف عفرین در یک هفته گذشته ادامه داشت و دقایقی پیش ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه مدعی تصرف کامل منطقه عملیاتی 2 هزار کیلومتری عفرین شد.

ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه همچنین در این اطلاعیه اعلام کرد که عملیات کشف و خنثی سازی مین و تله های انفجاری به منظور بازگشت مردم شهرستان عفرین سوریه ادامه دارد.

ترکیه از تصرف کامل عفرین خبر داد

دولت سوریه با اشغالگری خواندن اقدام دولت ترکیه در انجام عملیات نظامی در منطقه عفرین و سایر مناطق شمال سوریه، خواستار خروج نیروهای ارتش این کشور از خاک خود شده است است.

سوریه چند روز پیش نیز با محکوم کردن اشغال عفرین به وسیله ارتش ترکیه، نقض تمامیت ارضی و حضور ارتش ترکیه در عفرین را تجاوزکارانه خوانده و با محکوم کردن این اقدام، خواستار خروج فوری نیروهای ترکیه از خاک خود شد.

نقض حاکمیت ملی سوریه و نیز حضور نظامی ترکیه در خاک سوریه بارها به وسیله مجامع جهانی و دولت های بی طرف به خصوص از سوی بعضی مقامات اروپایی و پارلمان اروپا محکوم شده است و همه آنها خواستار آخر دادن به عملیات ارتش ترکیه در عفرین شده است اند.

عملیات عفرین علاوه بر مخالفت های خارجی، موجب اعلام مخالفت هایی در داخل ترکیه نیز شده است به طوری که تا کنون بیش از یکهزار نفر از مخالفان این عملیات به وسیله دولت ترکیه بازداشت شده است اند.

بنا به اعلام شبکه خبر7 ترکیه، در جریان درگیری و اشغال شهر عفرین به وسیله ارتش ترکیه و عنصرهای ارتش آزاد سوریه، سه هزار و 700 نفر از نیروهای یگان های مدافع خلق سوریه(ی.پ.گ)، حزب اتحاد دموکراتیک سوریه(پ.ی.د) و حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) نیز کشته شده است اند.

ستاد کل ارتش ترکیه اعلام کرد که در جریان عملیات 58 روزه شاخه زیتون در عفرین سوریه، 49 نظامی این کشور کشته و 225 نفر دیگر مجروح شدند.

نهاد موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه چند روز پیش اعلام کرد که 409 نفر از عنصرهای ارتش آزاد سوریه در جریان عملیات عفرین کشته شده است اند.

همچنین بعضی منابع خبری از جمله دیده بان حقوق بشر سوریه تعداد کشته شدگان غیرنظامی این عملیات را بیش از 300 نفر و نیز تعداد آوارگان تجاوز نظامی ترکیه به شمال سوریه را بیش از 200 هزار نفر اعلام کرده اند.

ترکیه نشانه از این عملیات را بیرون راندن شبه نظامیان و نیروهای موسوم به یگان های مدافع خلق سوریه(ی.پ.گ) که شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک(پ.ی.د) محسوب می شوند، از منطقه عفرین اعلام کرده است.

واژه های کلیدی: ترکیه | سوریه | کنترل | ارتش ترکیه | عملیات نظامی | نیروهای مسلح | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz